message

ارتباط با شما

آهن جهان | واردات فولاد به ایالات متحده برخلاف شعارهای رئیس جمهور

local_shipping تحویل کالا
آهن جهان

واردات فولاد به ایالات متحده برخلاف شعارهای رئیس جمهور

ایالات متحده بزرگ ترین واردکننده فولاد دنیا محسوب می شود به طوری که در سال 2016 حدود 8 درصد از سهم واردات دنیا را به خود اختصاص داد. آمار عملکرد این کشور در صنعت فولاد طی سال 2017، تا ماه سپتامبر گزارش شده است. این آمار حکایت از آن دارد که ایالات متحده تا مدت زمان یاد شده، حدود 26.9 میلیون تن فولاد و محصولات فولادی وارد کرده است. آمار واردات این کشور در سال 2016 و در مدت زمان مشابه حدود 22.5 میلیون تن گزارش شده بود.
واردات فولاد به ایالات متحده برخلاف شعارهای رئیس جمهور

 آمریکا فولاد مورد نیاز خود را از 110 کشور و منطقه جهان وارد می‌کند. گفتنی است که 78 درصد واردات این کشور تنها به 10 کشور تعلق دارد. سایر کشورهای یاد شده نیز، سهم 22 درصدی به خود اختصاص داده‌اند. 10 کشوری که ایالات متحده بیشترین نیاز خود به فولاد را از طریق آن‌ها تأمین می‌کند عبارتند از: چین، برزیل، کره جنوبی، مکزیک، روسیه، ترکیه، ژاپن، تایوان، آلمان، هند. و رد این بین چین بیشترین سهم از واردات فولاد به ایالات متحده یعنی 16 درصد و معادل 4.3 میلیون تن را در اختیار دارد.

همچنین باید افزود تا ماه سپتامبر 2017، بیشترین رشد واردات فولاد به ایالات متحده در مقایسه با مدت مشابه آن در سال 2016، به کشور هند تعلق گرفت. حجم فولاد و انواع محصولات آن که از هند به ایالات متحده وارد شدند، در سال 2017 بیش از 200 درصد نسبت به سال 2016 افزایش یافت. بعد از ایالات متحده، آلمان و کره‌جنوبی دومین و سومین وارد‌کننده بزرگ فولاد بوده‌اند.

نمودار 1 میزان تولید فولاد خام و همچنین واردات فولاد و محصولات آن را به ایالات متحده نشان می‌دهد. همانطور که در این نمودار پیداست، میزان تولید فولاد در این کشور از سال 2009 تاکنون، رشد قابل توجهی داشته است. تولید فولاد ایالات متحده در سال 2009، حدود 59.4 میلیون تن گزارش شد و این حجم تولید در روندی صعودی قرار گرفت، هرچند که در برخی سال‌ها با افت کمی همراه بود. کل تولید فولاد خام این کشور در سال 2016، حدود 78.6 میلیون تن برآورد شد. میزان تولید فولاد خام ایالات متحده تا ماه سپتامبر، حدود 59.6 میلیون تن گزارش شد. در حالی که تولید در همین مدت در سال 2017، به 61.5 میلیون تن افزایش یافت.

محصولات

میلگرد میلگرد ورق سیاه (St37) ورق سیاه (St37) نبشی (L) و ناودانی (UNP) نبشی (L) و ناودانی (UNP) تیرآهن هاش (H) تیرآهن هاش (H) تیرآهن (IPE) تیرآهن (IPE) ورق های آلیاژی خارجی ورق های آلیاژی خارجی ورق آجدار ورق آجدار ورق های آلیاژی داخلی ورق های آلیاژی داخلی

پربازدیدهای اخبار آهن و فولاد

پربازدیدهای اخبار صنعت و ساختمان

پربازدیدهای اخبار نفت و پتروشیمی